Start Podróże ŁAŹNIA TURECKA, BUDAPESZT


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

ŁAŹNIA TURECKA, BUDAPESZT

AddThis Social Bookmark Button
ŁAŹNIA TURECKA, BUDAPESZT

Naga prawda: jedno z najsławniejszych, historycznych miejsc w węgierskim Budapeszcie(zobacz  zdjęcie) to właśnie łaźnie. Począwszy od  klasycznej budowli Łaźni Rudas (zbudowanej w 1566 roku), poprzez kompleks Gellert skonstruowany w stylu secesyjnym (Art Nouveau), aż do królewskiej Király, miejsca te sprzyjają swobodzie i zdrowotnemu relaksowi. Woda zawiera wapń, magnez, wodorowęglan, alkaloidy, wodorowęglany i fluorki. Zaś masaże, baseny ze sztucznymi falami, sauny, jak też zmiany temperatur wód poprawiają krążenie krwi i rozluźniają napięte mięśnie. Tak więc pożyteczność kąpieli i korzystania z tego typu kurortów jest niepodważalna.

Obecność innych nagich osób: widoków rozebranych ciał jest tu dostatek. Trzeba przyznać, że większość oscyluje w rubensowskich kształtach, co może być ponętne zwłaszcza dla amatorów krągłości ludzkiego ciała. W Łaźni Rudas dojrzałych, nagich ciał jest całe mnóstwo, a w Király przeważają nieco młodsi.

Najlepszy powód, by przynieść swój ręcznik: żeby przykryć oczy, bo od nadmiaru wrażeń można zemdleć. Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do dużej ilości różnorodnych, rozebranych osób to powinien stopniowo się z nimi oswajać.

O czym warto pamiętać: o suchych ubraniach. Jeśli odwiedzamy Budapeszt w którymkolwiek z sezonów oprócz lata dobrze jest się ciepło ubrać, bo wyjście na zewnątrz łaźni może być szokiem dla organizmu.

jest
 


Podobne artykuly: