Start Podróże SAINT CROIX


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

SAINT CROIX

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  SAINT CROIX
Karaibski cud natury


Z jakich powodów Saint Croix?
Nad wyborem tego właśnie zakątka świata nie trzeba było się zbytnio zastanawiać. Albowiem widok kołyszących się palm, białej, piaszczystej plaży i jasno-niebieskiego morza nie wymaga szukania dodatkowych atrybutów. Ten  unikalny ląd, porównywalny z pięknem Wysp Dziewiczych, jest mniej oblegany przez turystów niż St. Thomas, jak też posiada znacznie skromniejszą liczbę mieszkańców od St. John. A fakt stosunkowo małej ilości osób tu przebywających, przemawia tylko na korzyść St. Croix.
Z życia ekspatriantów
- Zdecydowaliśmy, że najpierw pomieszkamy rok, a potem rozstrzygniemy czy zostaniemy tu na stałe. I tak, jako młoda, bezdzietna para rozkoszowaliśmy się najwspanialszym w naszym życiu okresem próbnym, na wyspie St. Croix. Pamiętam, że pierwszej nocy, w mieszkaniu, jedliśmy na kolację spaghetti. Po roku pobytu zrobiliśmy dokładnie to samo do jedzenia, spojrzeliśmy na siebie i spytałam: „Czy zostajemy na wyspie?”. Krzyknęliśmy równocześnie „tak”. Ten czas minął nam bardzo szybko, bo poczuliśmy wreszcie swobodę -  opowiada Anna Holley, która przeprowadziła się z Austin w Teksasie wraz z mężem, Carlem. Obecnie kobieta i mężczyzna mają po 32 lata i cieszą się stałym pobytem na karaibskim lądzie od prawie sześciu lat.

Małżeństwo, aby się utrzymać, początkowo pracowało na St. Croix w miejscowych kurortach i restauracjach. Wkrótce jednak zaczęli wykonywać zawody, które były bardziej zgodne z ich preferencjami oraz predyspozycjami. I tak Anna stała się twórczynią strony internetowej gotostcroix.com, zawierającej informacje o wyspie, a Carl kupił łódź oraz założył własną firmę wędkarstwa sportowego Fish with Carl.

30 listopada 2006 roku urodziła im się córeczka, Savanna Cay Holley. Jej mama miała trochę obaw, jeśli chodzi o założenie rodziny na wyspie. Bała się przede wszystkim tego, że dziecko, które większość czasu spędza na łonie natury, z dala od miejskiej cywilizacji, może w którymś momencie chcieć spróbować czegoś zupełnie innego. Jednak teraz Anna po prostu jest zadowolona, że mieszkają na tak spokojnym i niemalże rajskim zakątku świata.

Bohaterka owej historii, Anna Holley zwykła mawiać, że człowiek, który chce spędzić w tym karaibskim cudzie natury choć część swojego życia, nie powinien się blokować myśleniem, iż ma chociażby za mało pieniędzy. Jej zdaniem warto spróbować pomieszkać na okres próbny, a potem jeśli naprawdę tego zechcemy, to środki na utrzymanie nie będą stanowiły problemu.

Istotne informacje:
    * Strefa klimatyczna: tropikalna
    * Populacja St. Croix: 53,234
    * Procent emigrantów (urodzonych poza St. Croix): ok.. 15 %
    * Populacja głównych miast, Christiansted i Frederiksted: 2,637 i 732
    * Cena wyjściowa domu: ok. $100,000
    * Podróż z USA: lot bezpośredni lub połączenie z Miami, Puerto Rico i St. Thomas
    * Pobliski szpital: Christiansted
    * Cena miejscowego piwa: $3 za kufel Blackbeard Ale
    * Język: angielski
    * Polityka imigracyjna: przyjazna
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: dogodne
    * Strona internetowa: usvitourism.vi

Kupno nieruchomości:
    * 3-pokojowy, dom ze świeżo ułożoną, ceramiczną podłogą wraz z gankiem: $165,000
    * 3-pokojowy dom wraz z 2700 ft 2 posiadłością i przykrytym patio: $398,500
    * 5-pokojowy dom z polem golfowym, szkółką żeglarstwa, katedralnymi sufitami, wanną SPA
      i basenem: $1.2 milion.

 


Podobne artykuly: