Start Podróże SINGAPUR


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

SINGAPUR

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:   S I N G A P U R
Miejska wyspa otwarta na świat


Z jakich powodów Singapur?
Elegancki Singapur z pewnością zawiera pewne skrajności. Z jednej strony to wyspa tropikalna z ogromnym wachlarzem dobrodziejstwa egzotyki natury, a z drugiej miasto-państwo, będące centrum biznesu, z wieloma propozycjami i nowościami całej gamy produktów oraz usług. Jednak wybraliśmy właśnie to miejsce na listę najlepszych wysp do zamieszkania, ponieważ tworzy ono specyficzną, otwartą na świat atmosferę. Ponadto jest zróżnicowane kulturowo, a także najbardziej rozwinięte gospodarczo i handlowo w Azji Południowo-Wschodniej.
Z relacji emigranta
- Singapur jest niewątpliwie najnowocześniejszym miastem w Azji. I właściwie jest jedynym miejscem, poza Los Angeles, gdzie mógłbym żyć. Przede wszystkim dlatego, że jest tu czysto, występuje bardzo niski współczynnik przestępczości, a ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do otoczenia  - mówi 58-letni Al Hornsby, który zwiedził prawie 40 krajów, a obecnie mieszka naprzemiennie w Los Angeles i Singapurze.

Al. Po raz pierwszy miał okazję odwiedzić Singapur, kiedy to jego ówczesna narzeczona Christine Tan przeprowadziła się na wyspę, by pracować na stanowisku kierowniczym w administracji hotelu. Początkowo Al przyjeżdżał do niej tylko na wakacje, pozostając na cały rok w Los Angeles. Jednak po jakimś czasie firma, w której jest zatrudniony umożliwiła mu wykonywanie obowiązków służbowych co drugi miesiąc z zagranicy. Jako wicedyrektor Profesjonalnego Stowarzyszenia Instruktorów Nurkowania (z ang. Professional Association of Diving Instructors Worldwide) może część pracy wykonywać przez telefon, co daje mu szansę przebywania w dowolnym miejscu świata. Obecnie Al Hornsby mieszka i pracuje wraz z żoną Christine i córeczką Juliet w mieszkaniu spółdzielczym na wyspie. Są bardzo zadowoleni z nietypowości zakątka, w którym się osiedlili. Uwielbiają spacery po parku, który wraz z rzeką tworzy malowniczy krajobraz.

-Ta wyspa balansuje między zakwalifikowaniem jej do mało miasteczkowych, a kosmopolitycznych aglomeracji z racji tego, iż zawiera w sobie zarówno niepowtarzalność Orientu, jak i wysoko rozwiniętą cywilizację. Ogrom atrakcji jest tu zaskakująco potężny, od sporej ilości nocnych klubów, międzynarodowych restauracji, stadionów, centrów handlowych, aż po rozmaite propozycje z dziedziny kultury i sztuki – ocenia Al Hornsby.
Istotne informacje:
    * Strefa klimatyczna: tropikalna
    * Populacja wyspy: 4,588,600
    * Procent ekspatriantów: 22 %
    * Cena wyjściowa domu: od $300,000
    * Podróż  z USA.: Linie lotnicze Singapur  posiadające oferty non-stop, 16 h lotu z Los Angeles i Nowego Jorku.
    * Pobliski szpital: Singapur
    * Cena miejscowego piwa: $6 za butelkę Tiger Beer
    * Języki: angielski, chiński, malajski, tamilski
    * Polityka imigracyjna: kłopotliwa,  ze względu na obowiązek posiadania zatrudnienia
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: niesprzyjające
    * Strona internetowa: visitsingapore.com
Kupno nieruchomości:
    * Istnieją prawne  ograniczenia dla obcokrajowców nabywających nieruchomości
    * 3-pokojowy apartament blisko centrum handlowego: $325,000
    * 3-pokojowe mieszkanie spółdzielcze z grillem: $666,225
    * 5-pokojowy apartament na poddaszu: $23.7 milion.

 

 


Podobne artykuly: