Start Podróże PALAWAN


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

PALAWAN

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  PALAWAN
Prywatna przygoda fascynującego nurkowania

Czym urzeka Palawan?
Przede wszystkim to tropikalny raj dla pasjonatów nurkowania. Fakt, że stolica tej filipińskiej wyspy, czyli miasto Puerto Princesa zyskało międzynarodowe uznanie dla jego warunków ekologicznych, mówi już bardzo wiele. To cudowne miejsce posiada takie atrakcje jak, m.in.:  Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, Park Morski Tubbattaha Reefs czy malowniczy zespół siedmiu jezior, otoczonych przez klify wapienne Coron Reefs.
Codzienność mieszkańców
-Ta wyspa jest emanujący blaskiem życia, porównywalnym z najprzyjemniejszym doznaniem seksualnym, o którym ludzie zwykli marzyć i opisywać. A dla mnie taką najbardziej cenioną cechą tego miejsca jest możliwość cieszenia się pewnego rodzaju intymnego klimatu. Uwielbiam też nierówności bocznych dróg, gdzie mogę swobodnie szaleć moim autem z napędem na cztery koła – komentuje z dumą Jim Williams, mieszkający tu od 17 lat.

Jim wiedział, że chce zamieszkać w zakątku Palawan, od momentu kiedy służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych, stacjonujących 1984 roku w Filipinach. Po kilkuletniej pracy na prawie całej kuli ziemskiej odbył wizytę właśnie na tą ukochaną wyspę w 1991 roku. Urzekła go już wtedy atmosfera swobody, gościnności, a także zaskakująca aura rodzinności mieszkańców.

Williams i jego żona May mają obecnie pięcioro dzieci. Para posiada także pięć domów, a z każdego z nich jest zupełnie inny widok na wyspę. Z okien swych uroczych posiadłości podziwiają palmy kokosowe, jezioro, lasy, pola ryżowe, a nawet Morze Południowochińskie. Jim pracuje jako project manager resortu rozwoju dla firm. Chce także rozpocząć działalność gospodarczą, by pomóc innym emigrantom w budowie i kupnie nieruchomości na wyspie. Z jego obserwacji wynika, iż w tutejszym El Nido stosunek liczby przyjezdnych osób do miejscowych wynosi pół na pół.

Egzotyka miasta El Nido przyciąga rok rocznie masę turystów. Jednak Jim Williams jako rasowy zwolennik surowych dróg, woli zachodni brzeg wyspy Palawan. Dziś jest już pewien, że to właśnie miejsce słusznie wybrał na ląd swego stałego zamieszkania.

Ważniejsze informacje:
    * Strefa klimatyczna: tropikalna
    * Populacja wyspy: 755,412
    * Procent emigrantów: mniej niż 1 procent
    * Populacja głównego miasta, Puerto Princesa: 161,912
    * Cena wynajmu domu: od $300 za miesiąc
    * Podróż z USA: lot do Manilii, następnie 1.5 h lot do Puerto Princesa.
    * Pobliski szpital: Puerto Princesa
    * Cena miejscowego piwa: poniżej $1 za butelkę Miguel San
    * Języki: angielski, filipiński, Cuyunon i inne
    * Polityka imigracyjna: średnia
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: trudne 


Podobne artykuly: