10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

GOZO

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  GOZO

Dlaczego Gozo?
Właściwie odpowiedź jest banalna. Bo prawie zawsze świeci tu słońce, są przepiękne krajobrazy, uświetnia je klimat śródziemnomorski, a co ciekawe – na wyspie znajdują się  dobrze zachowane ruiny prehistorycznych świątyń Ggantija.  Oto dlaczego ta właśnie miniatura Malty znalazła się na naszej liście najlepszych wysp do zamieszkania. Jak zapewniają ekspatrianci, można mieć emeryturę za około 35 tys. dolarów rocznie i wcale nie trzeba być stałym mieszkańcem,  jak też możliwe jest przebywanie na jej terenie tymczasowo.

Jak wygląda tu zamieszkanie?
- Tutaj człowiek czuje się jak na wsi. Codzienną specyfikę wyspy tworzą na przykład powozy konne czy poranne pianie koguta – mówi Catherine MacDonald.

Catherine i jej mąż, Martin Higgins wraz z dziećmi Colin, Ceilidh and Rebeccą opuścili zimne, wschodnie wybrzeże Kanady dla ciepłego zakątka Gozo w październiku 2005 roku. – Chcieliśmy przeżyć przygodę i poprawić jakość naszego życia, a także stworzyć warunki własnym, nastoletnim dzieciom, by mogły doświadczyć podróżowania oraz życia w zróżnicowanych kulturach. Tak naprawdę myśleliśmy o wielu jeszcze innych krajach. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy, że pomimo atrakcyjności równie ciekawych miejsc na świecie, Malta zalicza się do państw wysokiego poziomu stabilności, bezpieczeństwa formy egzystencji społeczeństwa, co jest niesłychanie istotne, zwłaszcza w odniesieniu do naszych pociech – opowiada mama Higgins.

Małżeństwo, z racji swojego własnego zachwytu, jest bardzo zaangażowane w dzielenie się informacjami na temat uroczego Gozo. Państwo Higginsowie prowadzą stronę internetową gozoliving.com, która cieszy się dość dużym zainteresowaniem odbiorców. Para  odnalazła również firmę, będącą sporym wsparciem w pozyskiwaniu klientów z całego świata.

Rodzina Higginsów wynajmuje czteropokojowy dom z basenem i tarasem za niespełna 1500 dolarów miesięcznie. Są zachwyceni panoramicznym widokiem na dolinę Ramla oraz otwartego morza. Przy pogodnym poranku, z okna swojego zamieszkania, udaje im się czasem zobaczyć nawet odległy wierzchołek sycylijskiego wulkanu Etna. Na pytanie jak długo chcą pozostać na wyspie Gozo odpowiadają, że będą przebywać w tym malowniczym miejscu, dopóki czują się w nim szczęśliwi.

Ważne informacje:
    * Strefa klimatyczna: śródziemnomorska
    * Populacja wyspy: 31,000
    * Procent ekspatriantów: 4 procent
    * Populacja głównego miasta, Wiktorii: 6,395
    * Cena wyjściowa domu: $100,000
    * Podróż z USA: lot do „stolicy” Europy, stamtąd do Malty i 25-cio minutowa podróż promem do Gozo
    * Pobliski szpital: Wiktoria
    * Cena miejscowego piwa: $1.50 za kufel jasnego trunku Cisk
    * Języki: angielski, maltański i włoski
    * Polityka imigracyjna: przyjazna
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: sprzyjające

 


Podobne artykuly: