10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

KAUAI

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  KAUAI
Wyśniony ideał

Z jakich przyczyn Kauai?
Perełka Stanów Zjednoczonych – hawajska wyspa Kauri, to miejsce niezwykłe nie tylko ze względu na znajdujące się tu góry z głębokimi dolinami, strome klify czy zjawiskowe wodospady, ale również z powodu szczytu, który zaliczany jest do czołówki najwilgotniejszych lądów na Ziemi.
Ze zwierzeń emigrantów
- Kiedy teraz wyglądamy z okien naszego domu, to widzimy wieloryby. To jest naprawdę niezwykłe uczucie. Czasem zdarza się, że wychodzimy z domu, a na zewnątrz pojawia się fantastyczna tęcza. Wschód księżyca nad oceanem jest po prostu niesamowity, a świecący na niebie ogrom gwiazd błyszczy, niczym w planetarium. Nawet w szare, pochmurne dni, tu jest wciąż cudownie – mówi, z poruszeniem w głosie, obecna mieszkanka wyspy, Roberta Weil.

Jednak te przyjemne doznania, obserwacji ideału piękna malowniczego zakątka, nie od zawsze były codziennością Roberty. Kobieta wraz z mężem, Paulem, zamieszkała tu niespełna trzy lata temu, w momencie kiedy ona przeszła na emeryturę, po długoletniej pracy na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, a on był gotów prowadzić kancelarię prawną z domu. Ta przeprowadzka wpłynęła na nich bardzo pozytywnie zwłaszcza, że dzięki niej udało im się zwolnić tempo życia. Oboje są przekonani, iż przesiedlenie się na Kauai pozwoliło im na nowo cieszyć się smakiem życia. Poczuli się wreszcie uwolnieni od więzów współczesnego materializmu dużych miast czy chociażby presji ciągłego dbania o elegancki strój.

Para jest prężnie zaangażowana w działalność lokalnej społeczności. Paul znajduje się w zarządzie hrabstwa wyspy, a także udziela bezpłatnych porad prawnych dla małych przedsiębiorstw w stowarzyszeniu Score. Zaś Roberta jest wolontariuszką w rezerwacie Kilauea Point National Wildlife Refuge oraz dyrektorem tutejszego hospicjum.

Śmieją się, gdy opowiadają reakcje znajomych, którzy nie wierzą w stałość ich decyzji, odnośnie pozostania na wyspie do końca życia. Państwo Weil są jednak przekonani, że to właśnie Kauai jest ich ukochanym miejscem na Ziemi.

Przydatne dane:

    * Strefa klimatyczna: tropikalna
    * Populacja wyspy: 63,000
    * Procent emigrantów (nie urodzonych na Hawajach): ok. 50%
    * Populacja głównego miasta, Lihue: 5,674
    * Cena wyjściowa domu: ok. $300,000
    * Podróż ze stałego lądu USA: loty non-stop dostępne, ok. 6h z portu lotniczego LAX
    * Pobliski szpital: Lihue
    * Cena miejscowego piwa: $5 za jedno Keoki Brewing Company Sunset Amber Ale
    * Język: angielski
    * Polityka imigracyjna: bardzo sprzyjająca
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: bardzo dobre
    * Strona internetowa: kauai - hawaii.com

Kupno nieruchomości:

    * Przytulny 2-pokojowy domek, 5 min. pieszo do wodospadu: $399,000
    * 3-pokojowy dom na wschodnim brzegu Kauai wraz z ogrodem: $679,000
    * 5-pokojowy, cedrowy dom z widokiem na ocean: $1,877,000.

 

 


Podobne artykuly: