Start Podróże WYSPA KANGURA


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

WYSPA KANGURA

AddThis Social Bookmark Button

Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  WYSPA KANGURA
Dzikie safari


Z jakich powodów Wyspa Kangura?
 Perspektywa posiadania takiego zwierzątka jak, m.in. kangur, pingwin, foka, lew morski, opos, dziobak czy koala w najbliższym otoczeniu, to jedna z atrakcji przebywania na tym australijskim terenie. W dzikim zakątku znajduje się wiele ciekawych i niespotykanych gdzie indziej zwierząt. Sporą część lądu zajmują parki narodowe i krajobrazowe. Równie unikalny jest tu jadłospis. To właśnie na Wyspie Kangura można skosztować miodu z regionu Ligurii, sera rzemieślniczego, świeżych ostryg, homarów, a także delektować się ich smakiem przy kieliszku wyśmienitego wina, sporządzonego z tutejszych winogron.
Zwierzenia emigrantów
- Szczerze mówiąc to już podczas pierwszej wizyty na wyspie, kiedy trzymałam na rękach małego, cudownego kangurka, czułam że w jakiś sposób do tego miejsca przynależę. Poza tym widok wspaniałej scenerii świata zwierząt i roślin po prostu mnie zauroczył. Właściwie to nie miałam zamiaru mieszkać tutaj. Wyspa Kangura pojawiła się jako pewna alternatywa – opowiada, z nieskrywanym zachwytem w głosie, Kate Venable.

Pochodząca ze stanu Georgia, Kate ukończyła studia na Uniwersytecie w Auburn stanu Alabama 1991 roku. Następnie spędziła cztery lata podróżując po świecie, gdzie pracowała głównie w branży turystycznej w Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Australii. Jest osobą spontaniczną, nie planuje swojego życia, stara się być otwarta na to, co jej los przyniesie. Ta niecodzienna, 38-letnia kobieta, dostała szansę, by lepiej poznać wyspę w 1994 roku i po prostu z niej skorzystała. Następnego roku już tu mieszkała.

Kreatywna Kate Venable otworzyła tu kawiarnio-galerię Wind in Wings Gallery Café oraz kupiła dom na północnym wybrzeżu wyspy. W rozmowie jest szczera, pogodna i zachwycona pięknem tutejszej przyrody. Dla niej, jak i zapewne dla każdego kto docenia uroki natury, swoisty czar posiadają znajdujące się na wyspie eukaliptusy, drzewa trawiaste Xanthorrhoei czy romantyczne wzgórza nad oceanem. Dobroduszna kobieta udziela wymagającym pomocy zwierzętom, zdarza się więc że pomieszkuje wraz z takimi stworzeniami jak kangur, opos, kakadu czy sroka.

Życiorys i postawa imponująco odważnej emigrantki pokazuje, że człowiek więcej zyskuje jeśli jest otwarty na wszelkie życiowe niespodzianki. Bo przecież to od naszego nastawienia zależy w dużej mierze to, co wybierzemy jako własną realizację potrzeb. Czasem wystarczy posłuchać głosu swego serca.

Ważne informacje:
    * Strefa klimatyczna: umiarkowana
    * Populacja wyspy: 4,260
    * Procent emigrantów: 11%
    * Populacja głównego miasta, Kingscote: 1,692
    * Cena wyjściowa domu: średnio $100,000
    * Podróż z USA: lot przez Melbourne do Adelajdy w Australii, następnie 30 min. lot albo 45 min. prom do Wyspy Kangura.
    * Pobliski szpital: Kingscote
    * Cena miejscowego piwa: $6 za kufel Kangaroo Island Pale Ale
    * Język: angielski
    * Polityka imigracyjna: kłopotliwa
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: średnie
    * Strona internetowa: tourkangarooisland.com.au


Kupno nieruchomości:

    * 3-pokojowy dom z cegły na peryferiach Kingscote: $148,878
    * 3-pokojowy dom z dużym tarasem, widokiem na fale oraz przyrodę: $335,055
    * 3-pokojowy drewniany dom  z 11 akr winnicą: $698,031.

 

 


Podobne artykuly: