Start Podróże AMBERGRIS CAY


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

AMBERGRIS CAY

AddThis Social Bookmark Button
Z cyklu najlepsze wyspy do zamieszkania:  AMBERGRIS CAY

Z jakich powodów Ambergris Cay?
Dosyć korzystna cenowo możliwość kupna domu, zaledwie kilka kroków od plaży, spora ilość emigrantów i tryskające energią ulice San Pedro, to główne elementy, które sprawiły, że miejsce znalazło się na naszej liście najlepszych wysp do zamieszkania. Odkąd polityka imigracyjna jest przyjazna, a miejscowi porozumiewają się po angielsku, naprawdę nietrudno tu funkcjonować. Poza tym dotarcie do Belize z Florydy zajmuje tylko 2 godziny. I mimo, że życie na Ambergris Cay może rozleniwiać, to warto spróbować skorzystać z darów natury, która obdarzyła ten zakątek bardzo hojnie.

Bycie emigrantem
-Po prostu czułam, że potrzebuję dotrzeć w miejsce z czystą, ciepłą wodą i palmami, gdzie będzie można spokojnie mieszkać na stałe – zwierza się Norton Laurie, internetowa doradczyni, która zostawiła Toronto w Kanadzie dla Ambergris Cay w 2006 roku. Małżeństwo najpierw przyjeżdżało na wyspę na kilkutygodniowe wakacje, a później gorąco zapałało pomysłem trwałego zatrzymania się tu. Minęły dwa lata. 40-letnia Laurie  i 34-letni Paul Hewitt zdecydowali się wreszcie na poczynienie zdecydowanych kroków, prowadzących do spełnienia ich głębokiego marzenia. Wyznaczyli konkretną datę wyjazdu oraz kupili bilety, by już w niedługim czasie cieszyć się z trafnej decyzji.

Przez następne dwa lata, para rezydująca na Ambergris Cay, opuściła wyspę tylko raz do Kanady. Nie było nawet mowy o powrocie, ponieważ to właśnie w tym cudownym zakątku świata, poczuli się od początku pobytu tak, jak w długo poszukiwanym domu. Obecnie nie ma dla nich nic, co mogłoby ważniejsze od codziennego, niezmiennego widoku tropikalnych roślin, pięknych raf koralowych, błękitnego morza czy zniewalająco świeżego powietrza.

Aktualnie Laurie jest bardzo blisko związana z tutejszą społecznością. Pracuje jako wolontariuszka w Holy Cross Anglican Primary School, gdzie zasiada w komisji doradczej oraz prowadzi szkolnego bloga. Stworzyła także stronę internetową tacogirlblog.com, na której dzieli się informacjami o życiu na wyspie. Wirtualne okno na
Ambergris Cay, cieszy się dużym uznaniem internautów. Tak naprawdę jednak, najbardziej niezwykły dla Laurie jest fakt, że czuje się spełniona. Bo każdy przecież człowiek, dopiero wtedy jest szczęśliwy, kiedy podąża za głosem swego serca.

Istotne informacje:
   * Strefa klimatyczna: tropikalna
    * Populacja wyspy: 15,000
    * Procent ekspatriantów: 12 procent
    * Populacja głównego miasta, San Pedro: 10,445
    * Cena wyjściowa domu: $60,000
    * Podróż z USA: lot do miasta Belize, następnie 20 min. lot albo 1.5h- prom
    * Pobliski szpital: San Pedro
    * Cena miejscowego piwa: $2 za butelkę Belikin
    * Języki: angielski, hiszpański, kreolski
    * Polityka imigracyjna: przyjazna oraz korzystna także dla emerytów
    * Warunki nabywania prawa własności nieruchomości: sprzyjające