Start Podróże Trawers Pirenejów we Francji


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Trawers Pirenejów we Francji

AddThis Social Bookmark Button

jestWszyscy, którzy poszukują kwintesencji przeżyć i doświadczeń, zdobytych podczas wypraw górskich w Europie, powinni spróbować francuskiego, pirenejskiego szlaku GR 10. Trasa należy właściwie do łatwych technicznie, z wyjątkiem kilku miejsc, z którymi jednak doświadczeni wędrujący nie powinni mieć zbytnich problemów.

Szlak ten niejednokrotnie przebiega przez miasteczka, a także jest bardzo dobrze oznaczony. Na całej jego długości bez większych kłopotów można odnaleźć noclegi. Niepodważalne zalety tej GR 10 sprawiają, że jest nierzadko odwiedzany, a nawet przeludniony, dlatego bezpiecznie jest się nim poruszać.
Pireneje rozciągają się pomiędzy Atlantykiem na zachodzie i Morzem Śródziemnym na wschodzie osiągając długość 450 km. Interesującą trasą na wycieczkę może być teren 82 mil od Ste-Engrâce, poprzez baskijskie prowincje Soule i Bearn, na wschód od Cauterets. Można podziwiać uroki szczytu Pic d’Anie, mającego kształt piramidy, spędzić noc w malowniczym Lescun. Cudowny rejon to także teren od Etsaut do Gabas, znajdującego się u podnóża góry Pic du Midi d’Ossau (2884 m).Miejscowość jest również bazą wypraw do Parku Narodowego Pirenejów.

W Pirenejach można odkryć wiele malowniczych wiosek, wyglądających jakby były przeniesione prosto ze średniowiecza i najczęściej zupełnie nie komercyjnych. Niewątpliwie zróżnicowana kultura, a także niepowtarzalność górskiej przyrody oraz krajobrazu, są czynnikami, który kuszą i olśniewają przyjezdnych turystów.

 

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: