Start Moto Najszybsza Alfa w historii


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Najszybsza Alfa w historii

AddThis Social Bookmark Button

jestDotychczas nie stworzono jeszcze tak szybkiego modelu samochodu tej marki, a mowa o Alfa Romeo 8C Competizione. Ten włoski samochód dysponuje silnikiem, będącym podkręconym V8 z Ferrari 360 Modena. Auto rozpędza się  do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy.

Jeśli jesteś gotowy/a na mocne wrażenia, cenisz oryginalność i nowoczesność oraz stać Cię na kupno tak ekskluzywnego samochodu – ta maszyna jest dla Ciebie.
Samochód przyciąga uwagę charakterystycznym, ekstrawaganckim wyglądem. Ma długą maskę, ograniczoną do minimum kabinę i idealny, delikatny w kształcie tył. Prawdziwych amatorów tego modelu jest stosunkowo niewielu, dlatego jest to seria limitowana. Dotychczas w Europie sprzedano w bardzo krótkim czasie 500 sztuk – za więcej niż 230 tys. dolarów każdy. Silnik o pojemności 4,7 l, mocy 450 KM i momencie obrotowym 470 Nm, składa się na jeden z głównych elementów stawiających auto w czołówce najszybszych samochodów na świecie. Co istotne, aż 80% maksymalnej wartości momentu obrotowego dostępne jest już od 2000 obr./min. 6-cio biegowa skrzynia posiada możliwość włączenia automatycznej. Znajduje się ona przy tylnej osi, co pozwala na uzyskanie idealnego rozkładu masy – 50/50.
Alfa Romeo 8C Competizione jest imponujący zarówno pod względem budowy wewnętrznej, jak i zewnętrznego pomysłu na zawadiacki i współczesny styl.

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: