Start Moto Aerodynamiczny prototyp Hondy P-NUT


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Aerodynamiczny prototyp Hondy P-NUT

AddThis Social Bookmark Button

kierowcyJedna z największych japońskich firm motoryzacyjnych zaprezentowała ostatnio w mieście aniołów, czyli Los Angeles swój najnowszy projekt auta. Honda Personal-Neo Urban Transport to próba przeniesienia kierowcy w inną rzeczywistość.

Unikalny pojazd został zaprojektowany przez inżynierów-specjalistów z Advanced Design Studio z Old Pasadena w Kalifornii. Celem autorów było przedstawienie samochodów przeznaczonych do ruchu miejskiego w przyszłości.

Pomimo swych kompaktowych wymiarów 3400 mm długości, 1750 mm szerokości i 1439 mm wysokości, samochód ma przestronne wnętrze. Mocno przeszklony czterokołowiec zapewnia duże pole widzenia kierowcy siedzącemu po środku, a pasażerowie zajmują dwa fotele z tyłu, za prowadzącym.

kierowcy

Honda Personal-Neo Urban Transport może być zasilana trzema typami silników. A mianowicie tradycyjnym - benzynowym, coraz bardziej popularnym - hybrydowym oraz całkowicie zasilanym energią elektryczną. W związku z położeniem kierowcy w centrum samochodu, jednostka napędowa została umieszczona z tyłu pojazdu.

kierowcy

kierowcy

kierowcy

kierowcy

kierowcy

Co istotne, brak lusterek i zderzaków oraz bardzo wysunięte elementy lamp, które niestety przy najmniejszej kolizji ulegają zniszczeniu to znak charakterystyczny maszyny. Równie interesujący jest system nawigacyjny wyświetlany na przedniej szybie.

kierowcy

kierowcy

Aerodynamiczna linia Hondy P-NUT to nie tylko atrakcyjny wygląd zewnętrzny, ale również przestrzeń i funkcjonalność. I choć osobliwy pomysł przyciąga powszechną uwagę jest jedynie futurystyczną koncepcją koncernu, która nie zostanie wdrożona do seryjnej produkcji.

kierowcy

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: