Start Moto Niecodzienna jazda poduszkowcem


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Niecodzienna jazda poduszkowcem

AddThis Social Bookmark Button

jestPoruszanie się tak ekstrawaganckim pojazdem jakim jest poduszkowiec (z ang. hovercraft) może dostarczyć ci wiele pozytywnych emocji. Jazda nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a przyjemność z niej może być naprawdę ogromna.

Chcesz wiedzieć jak działa ten sprytny mechanizm? Otóż osobliwy sprzęt przemieszcza się na poduszce powietrznej. Co istotne, poduszka ta powstaje gdy wentylator zasysa powietrze z otoczenia oraz wtłacza je pod spód poduszkowca. Natomiast powietrze sprężane jest wewnątrz komory powstałej pomiędzy dnem pojazdu, plastycznym fartuchem oraz gruntem. Poduszkowiec wyposażony jest w 5-litrowy silnik benzynowy, który umożliwia korzystanie z niego przez godzinę.

jest

jest

jest

Niezbyt wysoka prędkość około 24 km/h sprawia, że artykuł jest bezpieczny, choć i tak sprzyja przeżyciu dreszczyku emocji. Z łatwością można poruszać się nim  po asfalcie, trawie, a nawet terenach grząskich. Pojazdu nie należy natomiast używać do jazdy na piasku, kamieniach oraz powierzchni wody.

Koszt zakupu poduszkowca Airboard firmy Arbortech (www.arbortech.com.au ) wynosi około 15 tysięcy dolarów.

jest

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: