Start Moto Zabawny auto-rower


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Zabawny auto-rower

AddThis Social Bookmark Button

którzyRower o zarysie samochodu, a może auto bez silnika, napędzane siłą nóg?
Czymkolwiek jest ten pojazd, jego widok wywołuje uśmiech na twarzy tych, którzy mają okazję go zobaczyć. A niektórym uda się to nawet na żywo, bowiem będzie on przejeżdżał ulicami Manchesteru i Edynburga z okazji specjalnych parad organizowanych przez Arts Company Walk the Plank.

Pomysł na wehikuł (nazwany Artikcar) narodził się w głowie jego projektanta Bena Wilsona pod wpływem inspiracji dziecięcą zabawką - drewnianym samochodzikiem. Wykonany jest ze stuningowanej stalowej rury z oświetlonym profilem, a napędzany oczywiście jak zwykły rower, czyli dzięki pedałowaniu.

którzy

którzy

którzy

Do jego wykonania zostały wykorzystane innowacyjne technologie oświetlania samochodów. Ben Wilson jest jednym z trzech artystów, którym zostały przydzielone pieniądze na tworzenie tego typu mobilnych dzieł sztuki. Dołączą one do istniejącego już zespołu pojazdów.

którzy

którzy

Tym z nas, którzy nie zobaczą tego wehikułu (czyli zapewne większości, którzy to czytają), pozostaje czekać na organizowany co roku w Polsce konkurs dziwnych latających pojazdów, odbywający się pod patronatem Red Bulla.

którzy

Komentarze (1)

...
Fajne to ;)
Ada , grudnia 18, 2009

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: