Start Moto Hussar Dakar Rally: rajdowy koncept przyszłości


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Hussar Dakar Rally: rajdowy koncept przyszłości

AddThis Social Bookmark Button

dakarCzy ten oto koncept o nazwie Hussar Dakar Rally ma szansę na zdobycie rynku motoryzacyjnego w klasie superszybkich aut terenowych? Taką nadzieję ma przynajmniej jego twórca, a mianowicie niejaki Klaud Wasiak. Wygląd nieszablonowego samochodu został zainspirowany stylem husarii, czyli zwycięskiej, polskiej kawalerii z XVIII wieku.

Niezwykle odporny pojazd, doskonale nadający się do jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach posiada trzy miejsca siedzące – centralnie z przodu położone dla kierowcy oraz tylne, znajdujące się odrobinę poniżej dla pilota i inżyniera.

dakar


dakar


dakar


dakar

 

Hussar Dakar Rally wprowadził innowacje w postaci korzystania z energii kinetycznej, generowanej na skrzydłach, podobny do systemu KERS wykorzystywanego w Formule 1. I jak przystało na maszynę natchnioną husarskim zacięciem jest ona na równi z dawnym wojskiem dynamiczna, bojowa, działa z impetem i dużą pewnością pokonania przeszkód. Skrzydła konceptu czterokołowca podobnie jak u ówczesnych żołnierzy mają wymiar psychologiczny – to element walki i świadectwo heroicznej postawy wobec przeciwników.

dakar

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: