Start Moto CEO Rolls – Royce’a 200EX


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

CEO Rolls – Royce’a 200EX

AddThis Social Bookmark Button

 msoNawet kiedy jest się w szczytowej formie, powinno nadal się ją podtrzymywać, ale i wprowadzać innowacje. Firma cały czas musi się rozwijać, inaczej nie będzie przynosić korzyści.

Przed koncernem samochodowym Rolls - Royce stoi zadanie stworzenia współczesnego produktu, a konstruktorzy stanowczo wychodzą mu naprzeciw. Te duże, luksusowo wyposażone pojazdy, z charakterystyczną statuetką Spirit of Ecstasy na masce, bez wątpienia są synonimem bogactwa i najwyższej klasy. Jako jedne z niewielu aut na rynku często są produkowane na indywidualne zamówienie najbogatszych klientów.

Ten angielski z pochodzenia producent, którego właścicielem marki od 2003 roku stał się BMW, już niedługo zaprezentuje nam kolejny samochód – podobny, ale nieco mniejszy niż Phantom – RR4. Głównym szefem  projektu jest Ian Cameron, który pokłada nadzieję, iż stworzenie tego właśnie pojazdu znacznie wzmocni wizerunek marki. Auto ma pojawić się w sprzedaży w 2010 roku. Obecnie prowadzone są daleko posunięte prace na linii produkcyjnej w Goodwood.

-Nasi klienci traktują swoje garaże jak szafy, w których można odnaleźć auta na różne okazje. Musieliśmy więc rozpocząć produkcję takiego pojazdu, który byłby nowatorski w stosunku do poprzednich – mówi Cameron.

Rolls – Royce 200EX, mimo swoich „drobnych” rozmiarów, będzie mocniejszy od Phantoma. Auto posiadać będzie turbodoładowany 6,6-litrowy silnik, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów firmy ZF, a jego V12 dostarczy ponad 500 km mocy.

CEO Rolls – Royce’a, czyli prezes Tom Purves, ostatni czas poświęcił na modernizację fabryki w Goodwood, zaprojektowanej przez światowej sławy Nicholasa Grimshaw. Stworzony w niej nowy model, a prezentowany na razie jako prototyp 200EX, przedstawił się ostatnio w Genewie. Zaś w przeciągu wiosny i na początku lata  - auto będzie pokazywane także Singapurze, Miami, Los Angeles, Londynie i Cannes.

Podczas konferencji organizowanej w Nowym Jorku szef Rolls - Royce'a, zapewniał, że RR4 zaoferuje wszystkim klientom produkt charakterystyczny dla brytyjskiej marki, co oznacza najwyższy poziom komfortu i jakości wykonania. Przekonywał również, iż  inżynierowie przyłożyli wiele uwagi do tego, by nowy samochód był bardziej dynamiczny i stworzony w kierunku uprzyjemnienia prowadzenia.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: