Start Moto Auto sterowane przez iPhona: Rinspeed iChange Concept 2009


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Auto sterowane przez iPhona: Rinspeed iChange Concept 2009

AddThis Social Bookmark Button

rinspeedŚwiatowy debiut koncepcyjnej wersji nowatorskiego auta miał miejsce na tegorocznym, wiosennym pokazie Geneva Motor Show. Szwajcarka firma Rinspeed zaprezentowała model samochodu iChange, który zamiast kluczyków sterowany jest iPhonem.

Prekursorka technologia pojazdu nie dotyczy tylko jego kontrolowania tym wielofunkcyjnym urządzeniem zewnętrznym, ale zawiera również nietypowe podejście do rozmieszczenia miejsc siedzących w samochodzie. Otóż w sportowym czterokołowcu istnieje strefa dla jednego pasażera, a po wciśnięciu przycisku tyłu dachu pojawia się przestrzeń dla dwóch kolejnych.

Zasilany bateriami litowo-jonowymi oraz napędzany elektrycznym, 150-kilowatowym silnikiem Siemensa samochód rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy. Założyciel przedsiębiorstwa, Rinspeed Frank Rinderknecht wykreował ekologiczny produkt, którego zarówno rozwiązania technologiczne, jak i aerodynamiczny kształt przykuwają powszechną uwagę. I choć na razie nie wiadomo czy i kiedy iChange trafi do produkcji  zaliczany jest do czołówki najbardziej rewolucyjnych pojazdów współczesnych czasów.

rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed


rinspeed
rinspeed
rinspeed

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: