Start Moto Łódź jak delfin


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Łódź jak delfin

AddThis Social Bookmark Button

orazW dobie współczesnego, szybkiego oraz ciągłego rozwoju technologicznego kolejne wynalazki muszą spełniać coraz śmielsze oczekiwania klientów. Oprócz innowacyjności w dziedzinie funkcjonalności dobrze jest jeśli zawierają element dzięki któremu dany pomysł staje się unikalny spośród innych. Taką właśnie osobliwą konstrukcją jest łódź w kształcie delfina zaprojektowana przez amerykańską firmę Innespace Productions.

Kalifornijskie przedsiębiorstwo zostało założone w 1997 roku przez Roba Innes i Dana Piazza. Współpraca dwóch kreatywnych profesjonalistów pozwoliła na skonstruowanie wynalazku, który zachwyca i zadziwia równocześnie. Rob zaczynał od pracy przy projektowaniu łodzi w Nowej Zelandii, gdzie nabył aż 15-letniego doświadczenia oraz biegłości w tematyce konstruowania pojazdów. Twórca ukończył Uniwersytet w Auckland oraz zdobył dyplom inżyniera na Uniwersytecie Unitech. Dan natomiast uzyskał certyfikat mechanika oraz posiada 20-letnie doświadczenie w zawodzie, co pomogło mu w pełni poznać tajniki zaawansowanego projektowania.

oraz


oraz


oraz


oraz

 

Konstruktorzy mieli na celu stworzeniu projektu, który mógłby poruszać się po wodzie tak swobodnie jak żyjące w niej zwierzęta. I trzeba przyznać, że się udało. Dzięki ich profesjonalizmowi oraz ciężkiej pracy powstała maszyna o funkcjach znacznie przekraczających możliwości tradycyjnych łodzi. Innespace Dolphin posiada bowiem dwuosobową, przezroczystą i dźwiękoszczelną kabinę, a także możliwość nurkowania, skoków oraz obracania się wokół własnej osi.

 

oraz

 

Model o nazwie Seabreacher jest coraz bardziej popularny, ponieważ pojazd regularnie bierze udział w promocjach w postaci relacji telewizyjnych czy opisach w artykułach prestiżowych magazynów prasowych. I tak, nietypową łódź można było zobaczyć na kanałach takich jak Travel Chanel i Discovery, w Austin Powers Goldmember, Monster Garage, The Today Show, a w magazynie Time pojazd został uznany jako najlepszy wynalazek roku 2006.

 

oraz


oraz


Łódź-delfin autorstwa firmy Innespace Productions rozpędza się do 40 mph na wodzie, a pod wodą do 20 mph ze względu na bezpieczeństwo. Maszyna jest więc bezpieczna i zapewnia niezapomniane wrażenia z przejażdżki. Jeśli więc lubisz sporty ekstremalne, a łódź która nurkuje i obraca się nie przeraża cię – to rejs tego rodzaju statkiem z pewnością cię zadowoli!

 

Cena maszyny Innespace Dolphin rozpoczyna się od $48,000 USD włączając w nią nowoczesną kabinę, pełną elektronikę do sterowania pojazdu oraz ekskluzywną tapicerkę wykonaną na indywidualne zamówienie.
oraz

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: