Start Moto Ford 021C


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Ford 021C

AddThis Social Bookmark Button

021cCzysty, prosty kształt i konstrukcja formy w połączeniu z innowacyjnymi pomysłami i inteligentną technologią to nic innego jak koncept samochodu 021C, zaprojektowanego przez Marca Newsona dla Ford Motor Company. Został on przedstawiony pierwszy raz już w 1999 roku na Tokyo Motor Show, a dziesięć lat później moto- i design-mani nadal za nim szaleją, podobnie jak grupa docelowa, dla której został stworzony, czyli młodzi kierowcy do 21 roku życia... ale nie tylko. Uwielbiają go również Ci, którzy już dawno przekroczyli ten wiek.

Trudno dziś uwierzyć, że kiedy samochód został odsłonięty w 1999 roku, opinia publiczna kompletnie go zlekceważyła. Częścią winy został obarczony J. Mays - dyrektor kreatywny Ford Motor Company, który postanowił zaksperymentować i podjął współpracę w ramach stworzenia samochodu koncepcyjnego z projektantem spoza firmy. Mays wybrał Marca Newsona, który do tej pory projektował z powodzeniem meble i inne produkty, ale nigdy nie miał do czynienia z projektem samochodu.

021c

021c

021c

021c

Publiczność uznała projekt za zbyt ekscentryczny i bardzo dziwny;  ludzie po prostu nie rozumieli tego konceptu. Był on postrzegany bardziej jako wzór dużej zabawki, niż poważnego projektu. Ale czy tak naprawdę coś w tym złego? 021C został szybko zapomniany i nie pokazywano go ponownie. Jednakże Newson, który jest utalentowanym i cenionym projektantem, pracował nadal z zespołem modelarzy Forda nad zakończeniem tego projektu. Jego pomysł polegał na stworzeniu prostego i przystępnego, stylowego miejskiego pojazdu, który będzie przyjazny środowisku, ponieważ zużywał bardzo niewiele gazu.

021c

021c

021c

Samochód miał atrakcyjne funkcje - mimo że kompaktowy, to przestronny, tylne drzwi na zawiasach, obracane siedzenia ułatwiające wejście i wyjście, automatyczna skrzynia biegów. Auto zostało zbudowane z włókna węglowego.W kabinie jest przestronnie ze względu na wąskie filary i dużą przeszkoloną powierzchnię. Ford 021C zasilany jest przez 1,6 litrowy silnik Forda Zetec-SE. Zmiana biegów odbywa się za pomocą przycisków na specjalnie zaprojektowanym kole kierownicy. Duże 16-calowe koła wyposażone w grafitowe opony Pirelli dają 021C sportową sylwetkę.

021c

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: