Start Moto Pierwszy na świecie drewniany samochód!


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Pierwszy na świecie drewniany samochód!

AddThis Social Bookmark Button

żeNie sądzę, żebyśmy prędko zobaczyli w swojej okolicy drewnianą konstrukcję samochodu, ale nie zmienia to faktu, że amerykańscy specjaliści podjęli się wykonania takiego innowacyjnego i unikalnego projektu. Młody Joe Hormon (27 l.) wraz z grupą studentów stanowego Uniwersytetu Karoliny Północnej w USA zdecydował się na opracowanie godnego uznania wynalazku.

Drewniany samochód o nazwie Splinter (ang. drzazga) to pierwszy na świecie pojazd wykonany z tak oryginalnego oraz dotychczas nieużywanego do budowy aut materiału. Jak zapewniają twórcy, drewno posiada nawet korzystniejszy stosunek wytrzymałości do masy niż stal czy aluminium. Maszyna ma być gotowa jeszcze w tym roku.

że


że


że


że


że


że


 

Ekologiczny pojazd klasy supercar ma posiadać silnik V8 o mocy 600 koni mechanicznych i pojemności 4,6-litra, a jego prędkość maksymalna będzie wynosić 386 km/h. Nowatorski sportowy samochód jest dowodem na to, że drewno może być znakomitym surowcem do wykonywania współczesnych aut o imponujących osiągach.

że


że

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: