Start Moto Jaguar Mark XXI w kształcie liścia


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Jaguar Mark XXI w kształcie liścia

AddThis Social Bookmark Button

orazZa futurystyczny wygląd auta Jaguar Mark XXI odpowiedzialny jest projektant Christopher Pollard. Konceptualna wizja brytyjskiego twórcy „autonomicznej bionomicznej limuzyny” to w pełni ekologiczny pojazd, zbudowany z paneli słonecznych ułożonych w kształcie liścia.


Budowa zewnętrzna
Mark XXI to zachowanie proporcji odpowiedniej do uzyskania maksymalnej funkcjonalności. Sporych rozmiarów samochód mieści aż cztery osoby. Dużą część maszyny zajmują panele, które rozkładają się na dachu i służą jako wyjście dla pasażerów oraz do ładowania baterii energią słoneczną podczas postoju.

Wnętrze pojazdu
Głównym celem autora pomysłu projektowania wnętrza tego osobliwego czterokołowca było zapewnienie wygody oraz wysokiego poczucia komfortu zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Głęboko osadzone, sportowe fotele mają więc służyć odprężeniu, a także zapewnieniu rozrywek jadącym w samochodzie osób.

I choć propozycja połączenia świata przyrody oraz techniki na razie istnieje tylko jako koncept, to być może niebawem przyjdzie nam podziwiać motoryzacyjne cacko w rzeczywistości. Oby jak najprędzej!

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: