Start Moda Kolor tajemnicy i elegancji, czyli wysoka klasa czerni


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Kolor tajemnicy i elegancji, czyli wysoka klasa czerni

AddThis Social Bookmark Button

sięNiegdyś kolor czarny symbolizował wartości negatywne. W teologii uznawany był za barwę grzechu i braku wiary. Dziś sytuacja bardzo się zmieniła. Czerń dodaje szykowności, kojarzy się z władzą, luksusem, dobrym gustem. To ludzie nadali temu kolorowi nowe znaczenie. Nasza kultura wciąż ewoluuje.

Johnny Cash, zwany także Facetem w Czerni (z ang. Man In Black), legendarny amerykański piosenkarz, m.in. muzyki rockowej, country, bluesa, miał również olbrzymi wpływ na poprawę wizerunku tej barwy. Sam ubierał się głównie na czarno, często okryty był długim płaszczem. Odkrył w czerni moc i nadał jej dostojności, a także seksowności. Autor nawiązuje także w tekstach piosenek do tego koloru.

Czerń jest wyznacznikiem klasy, wyrafinowania estetycznego, świetnie spełnia funkcje ubioru formalnego, na specjalne okazje. Nieodzownie kojarzy się ze strojem wieczorowym garniturów, sukienek. Czerń w dodatkach typu skórzany pasek czy buty tworzy dystyngowany styl, świadczący o kulturze człowieka.

Nie bójmy się więc czarnego – jak w przeszłości śmierci albo złych mocy. Barwa pozwoli nam odzyskać pewność siebie, wyrazić nasze skupienie, a także prostotę i siłę pozytywnego oddziaływania na innych ludzi. Natomiast osobom, które chcą zatuszować niedoskonałości ciała  - kolor pozwoli optycznie je zmniejszyć.

 

 

Komentarze (3)

...
This is great that people can receive the loans moreover, it opens up new opportunities.
BettieFry , kwietnia 01, 2012
...
I would like to propose not to wait until you earn enough amount of money to order all you need! You should just take the loans or just college loan and feel fine
BradyDebora , lipca 29, 2011
...
I think that to get the loan from creditors you should present a great motivation. However, one time I've received a college loan, because I was willing to buy a bike.
HESTERLetha26 , lipca 28, 2011

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: