Start Moda Wiosenne trendy mody na 2009 rok - nawiązujące do kryzysu


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009


Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Wiosenne trendy mody na 2009 rok - nawiązujące do kryzysu

AddThis Social Bookmark Button

sięNajnowsza sezonowa kolekcja wiosny 2009, dosyć nietypowa jak na tak radosną porę roku - nosi nazwę Depression Chic. Co ciekawe, twórcy nawiązują do kryzysu finansowego USA z roku 1929. Patrząc z marketingowego punktu widzenia pomysł zdaje się być trafny i bardzo na czasie.

Kreatorów mody zainspirowały zarówno fasony sprzed, jak i po wielkim krachu na giełdzie. Co tłumaczy występowanie bogato zdobionych podfruwajek z frędzlami (Alberta Ferretti, Aquilano.Rimondi) w wieczorowych kolorach, takich jak srebro, złoto czy czerń. Długość strojów sięga kolan, nierzadko ozdobiona jest falbankami, tiulami, a także cekinami. Poza zwiewnymi, lekkimi krojami pojawiają się też workowate, wyblakłe sukienki (Burberry, Bottega Veneta). Jawią się jako bardzo proste, wręcz minimalistyczne, wprost nawiązujące do depresji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż u Jil Sander frędzle pojawiają się także w garniturze, a Marc Jacobs nawiązał w swoich projektach do stylu amerykańskiej prerii.

Wygląda na to, iż niekiedy projektanci mody nie chcą wychodzić poza tematykę społecznych problemów, a starają się nawet w inteligentny wykorzystać tematykę będącą „na topie”, aby przyciągnąć uwagę szerszego grona zainteresowanych.

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: