Start Moda Chińska opera w kreacjach Amai Rodriguez


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009


Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Chińska opera w kreacjach Amai Rodriguez

AddThis Social Bookmark Button

rodriguezHiszpańska projektantka mody Amai Rodriguez wnosi wiele fantazji do propozycji wybiegowych na wiosnę 2010. Jej kolekcje podzielone na trzy kategorie (widowisko, dzieciństwo i religię) nawet jeśli wydają się być odrealnione, to i tak nawiązują do społecznych oraz politycznych zjawisk na świecie. Odważne, kolorowe kreacje przypominają dokładnie takie, jakie konstruowano w chińskiej operze do przekazania emocji.

W operze chińskiej stroje aktorów są przemyślane w każdym szczególe, mają za zadanie wyrazić ekspresję oraz tworzą symboliczny dialog pomiędzy wykonawcami, a publicznością. Dlatego wyraziste barwy odzieży, charakterystyczny makijaż, maski, nietypowe kształty ozdób czy motywy są szczególnie ważne.

I właśnie takich wymownych środków użyła w swojej kolekcji Amai Rodriguez przenosząc widownię w magiczną, wyimaginowaną, choć opartą o realną kulturę podróż.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: