Start Moda Szmaciane laleczki z misją


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Szmaciane laleczki z misją

AddThis Social Bookmark Button

dzieciAlexa Lixfeld, projektantka z Hamburga, podjęła się współpracy z firmą Selyn ze Sri Lanki, czego efektem jest stworzenie kolekcji szmacianych lalek, powstałych z rysunków dzieci. W projekcie uczestniczyły dzieci z Royal International School w Kurunegala na Sri Lance. Lalki produkowane są z ręcznie barwionej oraz tkanej przez miejscowe kobiety bawełny.

Celem projektu było podniesienie funduszy na Społeczno-Ekonomiczną Fundację Rozwoju, założoną dla poprawy edukacji okolicznych dzieci i zapewnienia szans zatrudnienia dla miejscowych kobiet.

dzieci


dzieci


dzieci


dzieci


 

dzieci

Mieszkańcy Sri Lanki mają marzenie, aby zbudować szkołę, gdzie uczniowie będą uczyć się mówić i pisać po angielsku. Otrzymają tam dobre wykształcenie, a do ich dyspozycji będą dobrze wyposażone obiekty sportowe. Dzieci nie będą musiały przy tym płacić ogromnego czesnego. Sieroty, a także inne, mniej szczęśliwe dzieci, powinny bowiem być w stanie uczęszczać do szkoły za darmo.

dzieci


dzieci


dzieci

 

80% przychodów ze sprzedaży laleczek zostanie przekazanych na rzecz działalności Fundacji, która będzie również wspierać rzemiosło okolicznych kobiet. Nie tylko zatem urocze są wytwarzane przez nie laleczki, ale jeszcze dodatkowo służą szczytnemu celowi.

dzieci

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: