Start Moda Muzyczne Haute Couture


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009


Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Muzyczne Haute Couture

AddThis Social Bookmark Button

dlaMuzyka i moda są jak dwa ziarenka w jednym strączku fasoli. Trzymają się razem, ponieważ artystom zależy na wizerunku, a projektantom na tym, aby sprostać wymaganiom znanych osobowości. Jedni i drudzy są bardzo wrażliwi na piękno, poszukują środków do wyrażenia myśli oraz uczuć.

Przykładem takiej współpracy są realizacje Gaultier i Marc Jacobs dla Madonny, Thierry Mugler dla Beyoncé czy obecnie Givenchy dla Antony and the Johnsons. Riccardo Tisco zaprojektował niesamowitą, białą suknię dla lidera i wokalisty tegoż zespołu, którym jest Antony Hegarty.

dla


dla


 

Haute Couture to pojęcie powstałe w Paryżu w XIX wieku,  stosowane w ujęciu do ubrań szytych na zamówienie, w pojedynczych egzemplarzach. Początkowo kreacje wykonywane były na zlecenia wyjątkowych osobistości, takich jak m.in. francuska cesarzowa Eugenia. Obecnie sławni muzycy często szukają czegoś indywidualnego, co wyróżniałoby ich z tłumu. Niejednokrotnie są to stroje ekstrawaganckie. Przykład projektu Givenchy dla Antony and the Johnsons zdecydowanie, zupełnie jak muzyka bandu pomaga przenieść się w metafizyczną rzeczywistość!

dla

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: