Start Moda Inny wymiar mody


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Inny wymiar mody

AddThis Social Bookmark Button

jestNagrodzony tytułem British Designer of the Year w 2006 roku, zwycięzca w kategorii Best New Designer na British Fashion Awards w 2004 roku, a następnie okrzyknięty najlepszym nowym projektantem przez Elle Magazine w 2005 roku. Giles Deacon to angielski projektant, który z prędkością błyskawicy pnie się na sam szczyt.


Jego dramatyczne, wybuchowe, pomysłowe, kapryśne (lista określeń jest nieskończenie długa) kolekcje zawsze cieszą się żywym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, zresztą wystarczy obejrzeć zdjęcia z ostatniego pokazu i już wiadomo, o co chodzi. Wielkie kosmiczne różowe hełmy, sukienki z motywami z gier komputerowych lub zwiewne niczym elf z obcej planety, kaski wyglądające jak wariacja na temat Lorda Darth Vadera, sukienki z piór lub piętrzących się wstążek. Niektórych ubrań nawet nie potrafię opisać.

Nie jest to z pewnością moda, która mogłaby zagościć na ulicy, ale Giles jest tego zupełnie świadomy. Jego żartobliwe i humorystyczne projekty są zawsze hitem w świecie mody na całym świecie, a jego przesłanie jest takie, że mody nie należy brać zbyt poważnie. To, co go wyróżnia, to ekstrawagancja, ale też świetne krawiectwo w jednym. Pozostaje nam więc jedynie poczekać na bardziej stonowaną kolekcję, bo i takie Giles ma w swoim dorobku, a z jego atelier wychodzą wtedy naprawdę piękne ubrania. Tymczasem zapinamy pasy bezpieczeństwa i udajemy się w inny wymiar mody.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: