Start Moda Wystawa Art Of Fashion


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Wystawa Art Of Fashion

AddThis Social Bookmark Button

jakJesienią tego roku holenderskie muzeum Boijmans Van Beuningen będzie badać granice między modą i sztuką. Będzie to możliwe za sprawą zbliżającej się wystawy zatytułowanej The Art of Fashion – installing illusions.
W dzisiejszych czasach projektanci mody coraz częściej wykorzystują w swych pokazach rozmaite instalacje, a ich projekty są często bardziej jak rzeźby czy inne dzieła sztuki, będące raczej przedmiotami do podziwiania niż ubraniami nadającymi się do noszenia.


Wystawa zwraca uwagę jak sztuki wizualne są wykorzystywane w świecie mody. Pokazuje też, jak granice między sztuką a modą stają się coraz bardziej rozmyte i jak obydwie dyscypliny nieustannie wpływają na siebie.
H + F Collection zachęca projektantów do rezygnacji z surowych reguł mody i wykonywanie ich pracy w sposób nieskrępowany żadnymi względami. Stawiają na hasło: Moda jako źródło inspiracji dla sztuki i vice versa!

jak


Specjalnie dla tej wystawy Viktor & Rolf, Hussein Chalayan, Walter van Beirendonck, Anna Nicole Ziesche i Naomi Filmer wystawili swe modowe dzieła.
Otwarcie wystawy nastąpi 19 września.

jak


jak

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: