Start Moda Wystawa Art Of Fashion


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009


Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Wystawa Art Of Fashion

AddThis Social Bookmark Button

jakJesienią tego roku holenderskie muzeum Boijmans Van Beuningen będzie badać granice między modą i sztuką. Będzie to możliwe za sprawą zbliżającej się wystawy zatytułowanej The Art of Fashion – installing illusions.
W dzisiejszych czasach projektanci mody coraz częściej wykorzystują w swych pokazach rozmaite instalacje, a ich projekty są często bardziej jak rzeźby czy inne dzieła sztuki, będące raczej przedmiotami do podziwiania niż ubraniami nadającymi się do noszenia.


Wystawa zwraca uwagę jak sztuki wizualne są wykorzystywane w świecie mody. Pokazuje też, jak granice między sztuką a modą stają się coraz bardziej rozmyte i jak obydwie dyscypliny nieustannie wpływają na siebie.
H + F Collection zachęca projektantów do rezygnacji z surowych reguł mody i wykonywanie ich pracy w sposób nieskrępowany żadnymi względami. Stawiają na hasło: Moda jako źródło inspiracji dla sztuki i vice versa!

jak


Specjalnie dla tej wystawy Viktor & Rolf, Hussein Chalayan, Walter van Beirendonck, Anna Nicole Ziesche i Naomi Filmer wystawili swe modowe dzieła.
Otwarcie wystawy nastąpi 19 września.

jak


jak

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: