Start Moda Artystyczny eksperyment w kolekcji “Wunderkind”


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Artystyczny eksperyment w kolekcji “Wunderkind”

AddThis Social Bookmark Button

takżeWolfgang Joop w jesiennej propozycji na rok 2009 podsuwa eksperyment polegający na łączeniu różnych form geometrycznych na materiale. Kolekcja zatytułowana „Wunderkind” jest zainspirowana suprematyzmem, czyli kierunkiem w sztuce abstrakcyjnej, której twórcą był na początku XX wieku Rosjanin polskiego pochodzenia Kazimierz Malewicz. Kolorowe kwadraty, zestawione z szarością szyfonowych sukienek, a także podłużne linie oraz wzory na rajstopach to rewelacyjny kontrast, który przyciąga wzrok i budzi podziw niejednego obserwatora. Malarstwo mistrza stało się więc początkiem interesującego trendu w modzie.


Poza zainteresowaniem i próbą przeniesienia charakterystycznej grafiki ze świata sztuki Malewicza projektant kolekcji „Wunderkind” sięga także po dzieła współczesnego, niemieckiego artysty Gregora Törzsa. Czarne nadruki zdjęć dzikich zwierząt na szarych, wełnianych płaszczach zdają się być równie mocną częścią tego pokazu, co nawiązanie stylem do uznanego w świecie malarstwa.

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: