Start Moda Moda na sztuczność


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Arabskie fascynacje - odzwierciedlone w trendach wiosny 2009

Inspiracją dla światowych projektantów mody są niejednok...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Moda na sztuczność

AddThis Social Bookmark Button
Tej jesieni sztuczne równa się modne. Już od pewnego czasu obserwujemy
w Polsce trend, w którym dominują tak zwane eko-skórki – krótkie kurteczki, marynarki, torebki czy paski imitujące prawdziwą skórę. Tendencja do nie używania materiałów pochodzenia zwierzęcego pojawia się na światowych wybiegach. Teraz króluje moda na sztuczność.

Wielki come back sztucznych futer i skór tej jesieni wiąże się z objawieniem nowych tekstur i twórczych projektów. Dawniej sztuczne futro czy skóra cieszyły się złą sławą, bo kojarzyły się ze sztampowym i tandetnym wyglądem.
Nudne projekty, brak pomysłów i przedstawiane w tandetny sposób sztucznych materiałów było niezbyt kuszące dla fashionistów.

Teraz projektanci zmieniają ten stereotyp, wychodząc z niewiarygodnie odkrywczymi propozycjami i materiałami oraz genialnymi cięciami, które na pewno spodobają się nie tylko ceniącym modę miłośnikom zwierząt. Metaliczne sztuczne skóry, tekstury wyglądające jak wężowa skóra i jedwabie z egzotycznie wyglądającym włosiem znajdą tego sezonu rzeszę wyznawców.


Hermes chwali się projektami ze zwierzęcymi wzorami i futrzanymi kołnierzami w roli głównej, udowadniając, że moda nie musi być śmiertelnie poważna.


Roland Mouret wznosi legginsy na wyższy poziom dzięki egzotycznym, metalicznym nadrukom imitującym krokodylą skórę.


Stella McCartney proponuje rozświetlone, mieniące się delikatnym kolorem kurtki z eko-skóry.


 
Również projektanci odzieży męskiej wprowadzają do swych kolekcji futrzane, dopasowane marynarki i jednopalcowe futerkowe rękawiczki, wszystko oczywiście ze sztucznych materiałów.


 
Czy to sztuczna skóra, czy też metaliczny, inspirowany nią druk – kolekcja jesień 2009 przynosi tak ciekawe opcje i bogactwo form, że już nie zechcesz wrócić do prawdziwych skór i futer.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: