Start Moda Mediolańskie pokazy kolekcji mody sezonu wiosenno – letniego 2009


 

Kuszące lekcje geometrii

Niewątpliwie żyjemy w estetyce grafiki trójwymiarowej. Ob...

 

‘Imaginarium’ - Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

Czy zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli? C...

 

Trendy Trash & Vaudeville

Interesującą propozycją wiosny 2009 jest pokaz o nazwie T...

 

Jesienne trendy mody 2009


Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Mediolańskie pokazy kolekcji mody sezonu wiosenno – letniego 2009

AddThis Social Bookmark Button
Odcienie szarości
Szary był zdecydowanie dominującym kolorem w pokazach dedykowanych na lato 2009. Projekty takie jak Emporio Armani czy Fendi chętnie sięgały właśnie po tę barwę w kreowanych przez siebie stylach mody.
 Zestawienie naszyjników

Całą gamę naszyjników wykorzystują kreatorzy mody mediolańskiej, którzy wyróżniają geometryczne wzory i kwiatowe kształty, by podkreślić piękno kobiecej natury. Szczególnie wykwintnie czynią to Burberry  i Emporio Armani. 
Tkaniny opalizujące
Połyskujące, lśniące materiały, fantastycznie prezentujące się zwłaszcza wieczorem są inspiracją dla tegorocznych pokazów Dolce&Gabanna i Moschino. Zaś migoczące w świetle kreacje są dziełem marki Fendi.
 Pasy w różnym ułożeniu
Roberto Cavalli, D&G oraz Emporio Armani z powodzeniem wykorzystali pasy, jako wzór na materiale, a także świadome konwencje ubioru. 
Geometryczne rękawy
Idąc w ślad za nowojorskimi geometrycznymi inspiracjami kształtów krojów ubrań, mediolańscy projektanci postanowili zaprezentować rękawy w tym nietypowym ułożeniu. 
Kwiatowe aplikacje

W sezonie wiosenno – letnim 2009 na pokazach mody damskiej nie mogło zabraknąć aplikacji kwiatowych, które kojarzą się z darami natury i uświetniają wygląd każdej kobiety. Tego typu ozdoby dostrzec można w kolekcjach D&G i Fendi. 
Żółty
Ta barwa zawitała na tegorocznych pokazach mediolańskich w niezwykłych odcieniach. Burberry, Marni, i Bottega Veneta znakomicie poruszają się również w połączeniu tego koloru z brązem, pomarańczowym oraz szarym. 
Torba do ręki
Akcesoria są równie ważne jak strój. Pamiętają o tym również mediolańscy projektanci, tacy jak Bottega Veneta czy Salvatore Ferragamo.

 
Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: